sobota, 7 listopada 2015

Mosad go przejął...

Mój tata co sobotę chodzi na zakupy. Przychodzę rano do kuchni i mówię: "Mamooo, bo jest taka gazeta... może mi tata kupić?". Podaję tytuł, tata wpisuje na karteczkę i zaraz idzie na miasto.
Po jakimś czasie tata wchodzi do domu, zagląda mi do pokoju i mówi: "No, kupiłem ci tego Hitlera!".


Zdziwienie mojej mamy było bezcenne, ale jak już chciałam gazetę, to temat nie mógł być inny. :)


Tak się zastanawiam - czy jestem jedyną osobą, która jeszcze nie czuje klimatu świąt? Klimat to może złe słowo, ale co jakiś czas ktoś mi mówi, że widział ozdoby świąteczne w sklepach albo słyszał okołoświąteczne piosenki w radiu. Niby jakoś dużo po sklepach nie chodzę, radia też w sumie nie słucham, ale po pierwszym listopada zazwyczaj rzeczywiście coś już osobiście spotykałam, a teraz - nic. Jedyne co, to rozmawiałam z Hiszpanką (później wspominaną jako Irene) i Ukrainką (Alyona), które są wolontariuszkami w mojej szkole, o tradycjach bożonarodzeniowych. Ale to w sumie się nie liczy. Chociaż reakcja Irene właściwie na wszystko - "Alyona, ubierzmy choinkę! I kupmy żywe ryby!" - była urocza.
Oprócz tego zastanawiam się nad książkami, jakie chcę dostać, ale to akurat robię od czerwca, odkąd dostałam szlaban na kupowanie książek i dowiedziałam się, że kolejne dopiero na święta. xD


Ja i mój tata jesteśmy fanami teleturnieju Jeden z Dziesięciu. Zawsze siadam sobie do oglądania z myślą "Ciekawe, o co dziś będą pytali". No i wczoraj padło pytanie brzmiące mniej więcej tak:
W jakim kraju był sądzony zbrodniarz wojenny Adolf Eichmann?
Moja odpowiedź na to:
W Izraelu! Mosad go przejął i go wywieźli!

Oczywiście, że powiedziałam dobrze, ale sposób, w jaki ujmuję pewne rzeczy, rozwala mnie samą. xD
(I nie, wcale nie wiem tego z biografii doktora Mengele xDD).

O, przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Wczoraj z ciekawości włączyłam autokorektę w pliku z opowiadaniem Życie jest podróżą. Myślałam, że padnę, jak program chciał zmienić Rheydt na Heydrich (płaczę!) i Hoess na Hess - ekhem ekhem:

... wkręciły mi się dwa nazwiska: Rudolf Hess i Rudolf Hoess. ... Po pewnym czasie wytłumaczyłam to sobie tak, że są to dwie pisownie tego samego nazwiska i że jest to nazwisko właśnie tego komendanta co to miał dom tam pięć metrów od płotu obozu i więźniowie mu sprzątali w ogródku. ... Okazało się, że Hess i Hoess to dwóch zupełnie różnych panów - skleiłam sobie dwie osoby w jedną i Rudolf Hoess, czyli komendant obozu, otrzymał twarz Rudolfa Hessa, jednego z najbliższych współpracowników Hitlera...
cytat z tej notki.

Przynajmniej mam teraz świadomość, że nie tylko ja ich myliłam, bo komputer też. xDZastanawiam się, czy by kalendarza adwentowego nie przeciągnąć na cały grudzień. Czyli że wrzucałabym notki z opisanym obrazkiem/piosenką cały miesiąc. Bo w sumie po Wigilii zostaje tylko tydzień, przez który i tak bym pisała. Więc w sumie...

2 komentarze:

 1. Haha, masz własnego Hitlera :D Miłego czytania.
  Tez nie czuję jeszcze świąt, u mnie się to zacznie wraz z Adwentem. I mam nadzieję, że nie dostanę książki. Rok temu dostałam taką, którą przeczytałam wcześniej i się teraz kurzy.
  Dobry pomysł z tym kalendarzem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardziej chodziło mi o to, że nawet ozdób nigdzie nie widziałam, a zazwyczaj mi się rzucają w oczy w sklepach xD Generalnie zaczynam czuć święta w weekend przed Wigilią. xD
   Ja zawsze dostaję książki, ale właśnie dlatego podaję rodzicom tytuły - żeby mi się nie zdublowały i żeby była pewność, że mi przypadną do gustu.
   W takim układzie to raczej nie będzie kalendarz (adwentowy) xP Ale cieszę się, że pomysł się podoba.

   Usuń